Porady
Dlaczego w domu powinniśmy zrobić królestwo dla dzieci?

Dlaczego w domu powinniśmy zrobić królestwo dla dzieci?

Dziecko w swoim małym pokoju powinno czuć się bezpiecznie, komfortowo i przytulnie. My jako rodzice powinniśmy uczynić, aby ich pokój wyglądał, jak z dziecięcych marzeń. Wskażemy wam co zrobić, aby wasze małe pociechy miały swoje bajkowe królestwo.

Królestwo dla dzieci w domu

Pokój dziecięcy w królewskim stylu zapewnia dziecku wyjątkową atmosferę, rozwija jego kreatywność, a także daje poczucie bezpieczeństwa. Wyposażenie pomieszczenia dla malucha powinno być związane z jego pasjami i zainteresowaniami. Wnętrze będące jednocześnie bawialnią, sypialnią i pokojem do nauki musi stwarzać takie warunki, by dziecko chciało jak najwięcej czasu w nim przebywać. Pomieszczenie warto urządzić też zgodnie z gustem lokatora. Co więc zrobić, aby pokój malucha stał się istnym królestwem dzieci?

Malowanie ścian

W królestwie dziecka można zdecydować się na stereotypowe malowanie ścian, czyli u dziewczynki na różowo, a u chłopca na niebiesko. Równie dobrze dobrym pomysłem mogą okazać się różne rysunki na ścianach z ulubionych bajek naszych pociech. Rysunki można namalować samemu lub skorzystać z gotowych naklejek, które są najprostszym sposobem tymczasowej dekoracji. Takie naklejki można łatwo usunąć i w prosty sposób zmienić dekoracje ścian, a tymczasem odświeżyć wystrój wnętrza. 

Meble w pokoju dziecięcym

Meble dla dzieci z motywem postaci z bajek to wspaniały pomysł, by pokój wyglądał oryginalnie i pięknie. Wielu producentów oferuje elementy wyposażenia wyglądające, jak postaci z bajki. Łóżka są w kształcie przypominający zamek królewski, a także samochody czy samoloty. Jeśli wolimy coś delikatniejszego, możemy wybrać meble, gdzie postacie są naklejone lub namalowane na powierzchni. Dobrym wyborem będą też uniwersalne meble ze zwierzętami, które można z powodzeniem zastosować w pokoju chłopca, dziewczynki, a także we wspólnym pokoju. Pozwól dziecku wybrać też tapetę z ulubionym motywem czy meble do pokoju. Maluch będzie bardzo szczęśliwy z możliwości podjęcia decyzji. Podczas urządzania pokoju wyznacz wyraźne strefy, aby nie zapanował w nim chaos. Biurko powinno stać tak, by dziecko podczas odrabiania lekcji nie widziało swoich zabawek. Ułożone koło miejsca nauki mogą je rozpraszać. Ważne jest również, aby biurko stało w dobrze oświetlonym miejscu i  aby krzesło zapewniło zachowanie odpowiedniej postawy.

Dodatki i różne zabawki

Kiedy postawiliśmy na mniej stonowane meble, możemy pozwolić sobie na szaleństwo w dodatkach: pościeli, dywanie lub zasłonach. Dywany dla dziewczynki mogą mieć wielobarwne motyle, a dla chłopców mogą przypominać tor wyścigowy. Dobrze też zapytać dziecko czego oczekuję lub wybrać się z nim na zakupy. Oczywiście w królestwie dziecka nie może zabraknąć różnorodnych zabawek. Duże pluszaki, domki dla lalek, samochody, ciężarówki spodobają się każdemu dziecku. Dobrze by było wyposażyć pokój w drobne dodatki, które przyciągałyby malucha do nauki np. kolorowe liczydła, książki, cyferki, literki itp. Jeśli dziecko posiada bardzo dużo zabawek, to można zakupić różne specjalne pojemniki lub skrzynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *